Paris Benelux 2015
(Amsterdam, Rotterdam, Volendam, Brüksel, Brüj, Paris, Disneyland, Lüksemburg)


Paris Benelux ALBÜMÜ
Devam etmek için resmin üzerine tıklayınız
Köln, akşam üzeri (Almanya)
Köln Dom Katedrali
Köln Dom Katedrali
Amsterdam (Hollanda)
Amsterdam (Hollanda)
Amsterdam kanalları (Hollanda)
Amsterdam kanal turu (Hollanda)
Amsterdam kanalında yüzen evler (Hollanda)
Elektrikli otomobiller için kanal kenarında bulunan şarj istasyonları
Amsterdam'da 90 ada üzerinde 1500 köprü yer alıyor
Peynir molası
Peynir molası
Volendam (Hollanda)
Volendam (Hollanda)
Marken (Hollanda)
Marken (Hollanda)
Marken (Hollanda)
Lahey Barış Sarayı (Hollanda)
Antwerpen (Belçika)
Antwerpen (Belçika)
Brugge (Belçika)
Brugge kanal turu (Belçika)
Brugge çikolataları (Belçika)
Brugge (Belçika)
Brugge (Belçika)
Brugge (Belçika)
Brugge (Belçika)
Atomium (Belçika)
Eyfel Kulesi (Paris)
Eyfel kulesi giriş kuyruğu
Eyfel kulesi 2.kat 115 metre
Louvre Müzesi (Paris)
Lüksemburg Bahçeleri (Paris)
Lüksemburg Bahçeleri (Paris)
Lüksemburg Bahçeleri (Paris)
Lüksemburg Bahçeleri (Paris)
Akşam her saat başı yapılan ışık gösterisi
Paris kanal turu
Paris kanal turu
Paris Ressamlar Tepesi (Sacre Coeur Kilisesi)
Paris Ressamlar Tepesi
Paris Ressamlar Tepesi
Paris Disneyland
Paris Disneyland
Paris Disneyland - Karayip Korsanları Gemisi
Paris Disneyland
Paris Disneyland - Her saat başı yapılan şovlar
Paris Disneyland
Paris Disneyland
Paris Disneyland - Hollywood Studios
Paris Disneyland - Hollywood Studios
Schengen anlaşmasının imzalandığı yer (Lüksemburg)
Lüksemburg
Lüksemburg
Lüksemburg


Paris Beneluks turu, kesinlikle Avrupa'da yapılabilecek en kapsamlı turlardan bir tanesi. Bir hafta boyunca tam 5 ülke ve 15 şehir gezdik.

Almanya (Köln), Hollanda (Amsterdam, Lahey, Marken, Volendam, Rotterdam, Delft), Belçika (Antwerpen, Brüksel, Brüj), Fransa (Paris, Disneyland), Lüksemburg (Schengen, Remich, Luksemburg) gezdiğimiz şehirler arasında.

Eğer müzeler özel ilgi alanınıza girmiyorsa her şehirde yeteri kadar tanınan serbest zaman ile istediğiniz aktiviteyi yapabiliyorsunuz. Kısa bir gezintiden sonra meydanlarda bulunan kafelerde oturup birşeyler yiyip içmek bizim en büyük eğlencemiz.

Hollanda, her şehrinde bulunan estetik su kanalları ile karşılıyor sizi. Yapılan bilimsel çalışmalar ve üstün fiziksel uğraşılar ile ülkenin sular altında kalma riski yarıdan fazla oranda düşürülmüş. Bölgenin en çalışkan insanlarının burada olduğuna şaşmamak gerek.

Amsterdam gecesiyle gündüzüyle tamamen farklı bir şehir. 7/24 capcanlı. Şehre adeta akın akın insan yağıyor. Yerli halk, turist istilasından bıktığı için devletten konu hakkında bir çözüm bekliyormuş. İstanbul'un normal bir günüyle bile kıyaslanmayacağı için bize gayet sakin geldi halbuki. Şehrin sokaklarında o kanal senin bu kanal benim gezdikten sonra 1 saat süren bir kanal turuyla şehir turumuzu tamamladık.

Volendam bir balıkçı kasabası. Sevimli ve aynı zamanda gösterişli evleri sahil boyunca uzanmakta. Dilerseniz alışveriş dilerseniz bir şeyler yemek için çok farklı alternatifler mevcut.

Brüj'de yaklaşık yarım gün kaldık. Keşke daha fazla kalabilseydik dediğimiz bir yerdi kesinlikle. Sokaklarda gezinirken ortaçağ sakinliği ve zarafetiyle beraber oluyorsunuz. Kanalıyla, meydanıyla, binalarıyla ve çikolatasıyla dört dörtlük bir mola oldu bizim için.

Ve işte Paris. Filmlerde, afişlerde, reklamlarda, kataloglarda, aşkın tanımının yapıldığı hemen her yerde. Paris ve Eyfel aşkın ne zaman sembolü oldu bilmiyorum ama insan buradayken şehrin ruhundan olsa gerek gerçekten romantik hissediyor. Eyfel kulesini demir yığını diyerek beğenmeyenler de mevcut ancak ben de kesinlikle öyle bir izlenim bırakmadı. Şehrin hemen her yerinden görünüyor olması sebebiyle insan hiç kendini yabancı hissetmiyor. Yaklaşık 1 saat süren kanal turuyla şehrin sembolik birçok yerini görebiliyorsunuz. Ardından gittiğimiz ressamlar tepesinden şehri seyretmeye resmen doyamadık. Muhteşem bir açıdan tüm şehir ayaklarınızın altında.

Disneyland'de her yaşta insanın gidip müthiş derecede eğlenebileceği bir yer. En ince detayına kadar düşünülmüş objeler, sahneler, sesler, efektler, araçlar, her şey tek kelime muhteşem. Disneyland'dayken kendinizi bir çizgi film kahramanı gibi hissediyorsunuz. Dünyadan çıkıp başka bir gezegene gitmiş gibi oluyorsunuz. Her yaş grubu ve cesaret seviyesine göre onlarca farklı kategoride oyuna girebiliyorsunuz.

Serdar Kılıçsel © 2018
facebook.com instagram.com linkedin.com